BİRLİK

Hepimize büyük görevler düşüyor

7 Kasım 2016

Geçtiğimiz yaz 15 Temmuz gecesinde yaşadığımız darbe girişimi, milletimizin birlik ve beraberlikle sergilediği direniş ve destansı bir mücadele ile başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Üniversiteler ve küresel diyalog

15 Temmuz 2016

Geçtiğimiz ay Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen ve 42 insanımızın canına mal olan terör saldırısı hepimizi çok ciddi şekilde sarstı. Terörün hedef tanımaz ve acımasız yüzü ile bir kez daha yüzleştik.

EDU SUMMIT 3 yaşında

15 Nisan 2016

Vakıf Üniversiteler Birliği’nde yönetimde olduğumuz son 6 yıl içerisinde hayata geçirdiğimiz en önemli faaliyetleri sorarsanız; ilk üç sırada sayacağım faaliyetler arasında şüphesiz ki EDU SUMMIT gelir.

Vakıf yükseköğretim kurumlarına yeni yönetmelik

25 Ocak 2016

Üniversitelerin gündemi de en az ülke gündemi kadar hareketli.

Daha fazla araştırma, daha fazla bilim

3 Kasım 2015

Bu ay ülke olarak yüzümüzde bir tebessüme neden olan belki de yegane gelişme Nobel Kimya Ödülü’ne bir Türk’ün, Prof. Dr. Aziz Sancar’ın layık görülmesi oldu.

Türkiye’nin tercihi

23 Temmuz 2015

Ülkeyi yönetecek kadroların seçildiği genel seçimlerden sonra herhalde toplumumuzun en çok konsantre olduğu seçim süreci üniversite tercihleri oluyor.

Yükseköğretimde kalite ve dönüşüm

5 Mayıs 2015

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz EDUSUMMIT Eğitim Zirvesi’nin bu sene ikincisini 17 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştiriyoruz. Bu satırları yazarken zirvemizle ilgili son hazırlıklar sürmekteydi.

YÖK’te yeni dönem ve vakıf üniversiteleri

9 Ocak 2015

Malumunuz Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç 11 Kasım tarihinde Sayın Cumhurbaşkanı tarafından başkanlığa atanmıştı.

Yükseköğretimde fırsat eşitliğini vakıf üniversiteleri sağlıyor

16 Ekim 2014

Türkiye’de üniversitede lisans eğitimi almış olmak bir birey için geleceğini belirleyen en önemli unsurdur.

Vakıf Üniversiteleri Birliği Üyeleri iftarda buluştu

14 Temmuz 2014

Ramazan ayı vesilesiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde iftar yemeğinde buluşan Vakıf Üniversiteleri Birliği Üyeleri hem birlikte iftar yaptılar hem de gündemdeki konuları değerlendirdiler.