Üniversite Haberleri Ekim 2014

16 Ekim 2014

ATILIM ÜNİVERSİTESİ

Yeni akademik yıl festivalle başladı

Binlerce öğrencisi, deneyimli öğretim elemanları, 39 Bölümü, bilimsel araştırma merkezleri ve laboratuarlarıyla ülkemize 18 yıldır hizmet veren Atılım Üniversitesi yeni akademik yıla kültür ve sanat etkinlikleriyle başladı. 

15 – 25 Eylül tarihleri arasında Atılım Üniversitesi Amfi Tiyatrosunda düzenlenen 2. Ankara Kültür ve Sanat Festivali, Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve solistler Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar Konseri ile başladı.

Sırasıyla; Abbrass Cadabras gösterisi, Savunma ve Adolf adlı tiyatro oyunlarıyla devam eden etkinlik Gece Yolcuları ve Hande Yener konserleriyle sona erdi. Halka açık olarak gerçekleştirilen festival kapsamında düzenlenen konserler ve tiyatro oyunları ücretsiz olarak sergilendi.

 

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

BAU International University kuruldu

Avrupa’nın kültür başkenti Berlin’de kurulan BAU International Berlin University of Applied Sciences kapılarını tüm dünyadan öğrencilere açıyor.

İlk öğrencilerini bu yıl kabul edecek üniversite, bir Türk yatırımcısının Avrupa’da kurduğu ilk üniversite olma özelliği taşıyor. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) 2004 yılında başlattığı yurtdışı yatırımlarını aradan geçen 10 yılın ardından Almanya’nın Başkenti Berlin’de kurduğu, Alman yasalarına göre diploma veren BAU International – Berlin ve Amerika’nın başkenti Washington D.C.’de Beyaz Saray’a 200 metre mesafede kurulan BAU International – Washington D.C ile taçlandırdı.

 

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ

Beykent Üniversitesi öğrencileri İstanbul Finans Zirvesi’ne katıldı

Bu yıl 5’ncisi düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi, Türkiye’den ve dünyadan finans liderlerini ağırladı.

Uluslararası bir organizasyon haline gelen ve 15-16 Eylül’de İstanbul Conrad Otel’de düzenlenen zirveye,  Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı doktora öğrencilerimiz;  Gökhan Yurtçu, Naciye Kaya, Yağmur Bahçecik, Seda Parmaksızoğlu, Ali Gürpınar, Can Aktürk, Özge Demirkale, Hande Bilaloğlu, Dilek Demirkok,  Beykent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Türkçe İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turgut Özkan eşliğinde katılımda bulundular. Zirvenin açılış seremonisini yapan İFS Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Yülek, Beykent Üniversitesi’ne ve öğrencilerine katılımlarından ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

 

BEYKOZ LOJİSTİK MYO

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu tekrar 1. ligde

Bu yıl üniversitelerarası futbol 2. liginde mücadele veren Beykoz Lojistik MYO futbol takımı gurup maçlarında gösterdiği yüksek performansla tekrar 1. lige yükseldi.

Sezon başındaki üç hazırlık maçından sonra lige müthiş bir giriş yapan Beykoz Lojistik MYO ilk maçını 5-4’lük bir skorla kazanarak moral motivasyonunu üst düzeye taşıdı. Hazırlık döneminde takımını çok iyi hazırladığı gözlenen İskender Közen’in talebeleri gurup maçlarında art arda aldıkları farklı skorlarla adeta gol rekoru kırarak ve gurup lideri olarak maçlarını tamamladılar. Diğer gurubun birincisi olan Yeditepe Üniversitesiyle oynanacak kupa finali maçına iki takımda oldukça iddialı çıktılar. Yeditepe de guruptaki maçlarını tek beraberlikle kapayarak final maçında ne denli söz sahibi olduğunu gösteriyor ve rakibine adeta ‘’ben diğerlerine benzemem’’ diyordu.

 

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

Üniversiteden teknolojik destek

 ‘‘Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Geliştirilmesi ve Polatlı Organize Sanayi Bölgesi ile İşbirliği Projesi’’ Açılış Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Polatlı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Erol Ünal, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay  ve 50’ye yakın firma temsilcisi katıldı. Proje ile Çankaya Üniversitesi’nde üretilen bilginin sanayide kullanılması hedefleniyor. Polatlı OSB bünyesinde faaliyet gösteren firmalar ayrıca  ulusal ve uluslararası finansal desteklerden yararlanılması konusunda akademisyenler tarafından bilgilendirilecek ve yönlendirilecek.

 

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ

DOU’dan yeni iş birliği

Doğuş Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon ve Robot Teknolojileri Eğitim Merkezi’ni Mitsubishi Electric ile kuruyor.

Doğuş Üniversitesi Endüstriyel Otomasyon ve Robot Teknolojileri Eğitim Merkezi’ni, elektrik-elektronik ve otomasyon alanında dünya devi Mitsubishi Electric  (METR) iş birliği ile kuruyor. Eğitim merkezinde kullanılacak ileri teknoloji ürünler,  6-eksenli endüstriyel robot, hareket kontrol üniteleri ve servo motorlar Mitsubishi  Electric Turkey  Elektrik Ürünleri  A.Ş.  tarafından hibe edilecek. Bu anlaşma kapsamında,  2014-2015  öğretim yılında mühendislik fakültesi öğrencileri için Robot Teknolojileri ve Hareket Kontrol Sistemleri

dersleri Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü tarafından açılacak. Öğrenciler bu derslerinde eğitim merkezini kullanacaklar.

 

FATİH ÜNİVERSİTESİ

Akademik yıla başladı

Fatih Üniversitesi, akademik yıl açılışını düzenlediği törenle gerçekleştirdi.

Fatih Üniversitesi 2014-2015 akademik yılı Büyükçekmece kampüsünde yapılan törenle açıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Rektör Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan’ın yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti. Tekalan, eğitim ve bilim hayatında 18 yılı geride bırakan Fatih Üniversitesi’nin 25 bine yakın öğrenciyi mezun ederek topluma kazandırdıklarını ifade etti. 114 ülkeden 1500 uluslararası toplam 14 bin 500 öğrencileri olduğunu söyleyen Rektör Tekalan, yurtiçi ve yurt dışı öğrenci profiliyle Fatih Üniversitesi’nin artık bir dünya markası olduğunu ifade etti. Önümüzdeki eğitim yılı için profesör kadrosunu genişleten üniversite, aralarında Niyazi Öktem’in de bulunduğu 6 yeni profesörle eğitim dönemini açtı.

 

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ

HKÜ’de akademik yıl açılış töreni gerçekleştirildi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı “Akademik Yıl Açılış Töreni”  26 Eylül 2014’te HKÜ-Kongre ve Kültür Merkezi binasında gerçekleştirildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu Tören’e; T.C. Başbakan Yardımcısı Sn. Yalçın Akdoğan, Gaziantep Valisi Sn. Erdal Ata, AK Parti Milletvekilleri Sn. Abdullah Nejat Koçer, Sn. Şamil Tayyar, Sn. Mehmet Erdoğan, Sn. Derya Bakbak, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Sn. Muhittin Şahin Sanko Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Ahmet Sınav, Şahinbey Kaymakam Vekili Sn. Mehmet Haşim Çelik, Şehitkâmil Kaymakamı Sn. Ali Dursun, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Gazeteci Yazar Sn. Abbas Güçlü, HKÜ Akademik & İdari Personeli ve HKÜ öğrencileri katıldı.

 

GEDİZ ÜNİVERSİTESİ

86 ülkeden öğrencilerle açıldı

Gediz Üniversitesi’ne 12 ülkeden daha öğrenci geldi, ülke sayısı 86’ya yükseldi. 500’e yakını yabancı 6 bin 500 öğrenciyle yeni eğitim yılına girildi.

Gediz Üniversitesi, 6’ncı eğitim yılına ‘merhaba’ dedi. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, bu yıl bin 626 öğrencinin aralarına katıldığını, toplam öğrenci sayısının, 500’e yakını yabancı olmak üzere 6 bin 500’ü aştığını açıkladı. Prof. Dr. Çevik, en az 4 senelik lisans eğitimi için 12 yeni ülkeden daha öğrenci geldiğini, böylece ülke sayısının 86’ya yükseldiğini de dile getirirken “Dünyayı bu açılışta buluşturduk, ne kadar gurur duysak az. Kimi Kolombiya’dan, kimi Singapur’dan, kimi Norveç’ten, kimi de Tayvan’dan İzmir’e ilk kez geldi. Ülke sayısını her sene artırıyoruz. Bu başarı sadece üniversitemiz için değil, İzmir’imiz ve ülkemiz için de önemli” şeklinde konuştu.

 

GEDİK ÜNİVERSİTESİ

2014 -2015 akademik yılı açılış töreni

Açılış töreninde Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik ve Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak Kurtuluş’un konuşmalarına yer verildi.

Gedik Üniversitesi 2014-2015 Akademik Yılı Açılış Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Nihan Atalay‘ın müzik dinletisiyle devam eden törende açılış konuşmalarının ardından yayınlanan Halil Kaya Gedik Belgeseli’nin izlenmesiyle salonda duygusal anlar yaşandı. Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker tarafından ‘‘Akademik Hayatta Girişimcilik, Başarı ve Mutluluk’’ konulu ilk ders verildi. Biniş Giyme Merasimi’nin ardından, bir önceki akademik yılda uluslararası makale ve yayınları bulunan öğretim üyelerine plaket sunumu yapılarak devam eden akademik yıl açılışı tören sonunda gerçekleşen kokteyl ile son buldu.

 

IŞIK ÜNİVERSİTESİ

Şile’de uluslararası çalıştay

Işık Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen uluslararası çalıştay şile kampüsünde başladı.

Işık Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi işbirliğiyle 31 Ağustos 2014 – 06 Eylül 2014 tarihleri arasında “Implications of Late Quaternary Sea Level Changes on the Eastern Mediterranean and Black Sea Coasts” başlıklı uluslararası çalıştay Işık Üniversitesi ev sahipliğinde Şile Kampüsünde başladı. Çalıştay, 01 Eylül 2014 Pazartesi günü Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA)  Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’ın katılımıyla açıldı. Açılışta gerçekleştirilen plaket töreninde Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak tarafından, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar’a, ardından TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar tarafından, Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Kayan’a plaket takdim edildi.

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

Bilim ve Eğlence kampüste buluştu

Türkiye’nin en kapsamlı Bilim ve Eğlence Günü İstanbul’un farklı yerlerinden öğrencileri bir araya getirdi.

Her Eylül ayının son Cuma’sında Avrupa ve diğer ülkelerde düzenlenen “Avrupa Bilim ve Eğlence Günü” bu yıl İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlendi. 33 ülke, 300 şehir ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde aynı anda düzenlenen etkinlik, bilim ve eğlenceyi bir arada sundu. AB Horizon 2020 projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü de destek verdi. Bilim ve eğlencenin bir arada gerçekleştiği organizasyonA yaklaşık 7 bin kişi katılım gösterdi.

 

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgisayar oyunlarının özgürlük alanları BİLGİ’de tartışılacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi, The Gamephilosopy Network işbirliği ile 13-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenen “The 8th Philosophy of Computer Games” konferansına ev sahipliği yapacak.

Oyun çalışmaları, iletişim ve felsefe olmak üzere farklı disiplinlerden uzmanları bir araya getiren uluslararası akademik konferans “The 8th Philosophy of Computer Games” (8. Dijital Oyun Felsefesi) İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenecek.

Bu yıl teması “özgürlük” olan konferansta; “Oyun tasarımı ve oyuncu özgürlüğü”, “Oyuncu deneyimi ve özgürlük algısı”, “Çevrimiçi oyunlar ve oyuncu özgürlüğü”, “Toplumsal ve bireysel anlamda özgürlük kavramının oyunlarda temsili”, “Özgürlük kavramının temsilinde oyun ve diğer iletişim ortamları ilişkisi” konuları ele alınacak.

 

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ

Yeni akademik yıla başladı

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, 2014-2015 Akademik Yılına Mahmutbey Yerleşkesi’nde düzenlenen törenle başladı.

Üniversitenin akademik ve idari kadrosunun hazır bulunduğu tören, Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Vakkas Altınbaş, Altınbaş Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş,  Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sofu Altınbaş, Assos Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Altınbaş, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi Doç. Dr. Mehmet Çelik  ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ’un katılımıyla gerçekleşti. Yeni akademik yılın ilk dersi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Turgut İpek tarafından ‘Reflü Hastalığı ve Tedavisinde Hasta Perspektifi’ başlığıyla gerçekleştirildi.

 

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ

Okul öncesi eğitime uluslararası bakış

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Kültür Koleji ve Kültür 2000 Koleji ile Milli Eğitim Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen Okul Öncesi Eğitimi Kongresi 25-27 Eylül 2014 tarihleri arasında üniversitenin Ataköy Yerleşkesi’nde düzenlendi.

Kongre, okul öncesi eğitiminin önemini vurgulamak, okul öncesi eğitiminin sorunlarını toplum gündemine taşımak ve okul öncesi eğitimi konusunda farklı disiplinlerden gelen akademisyen ve uygulayıcılar için bir paylaşım platformu sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında 12 çalıştay,  10 eş zamanlı oturum düzenlendi ve 58 bildiri sunuldu.

Boston Wheelock College Rektörü Jeckie Jenkins-Scott, Wheelock College’dan William Rodrigues, Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, Türkiye çocuk edebiyatının usta kalemlerinde Gülten Dayıoğlu, Wheelock College’dan Prof. Dr. William Rodrigues davetli konuşmacı olarak kongreye katılan isimler arasındaydı.

 

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

TİCARET’e Kristal Elma’dan Ödül

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin www.deneyimdengelecege.com ismiyle açılan mikro sitesi, 26. Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri’nde bronz ödül kazandı.

Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 26′ncısı düzenlenen Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Bu yıl rekor katılımla 2 bin 715 reklamın başvurduğu Kristal Elma Ödülleri, iki gün arayla farklı kategorilerde verildi. “Bring Back the Magic” temasıyla 26. düzenlenen Kristal Elma‘da sekiz kategoride 61 ödül dağıtıldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin değişen dijital dünyada gençleri sıkıcı formlardan kurtaran ve aday öğrencilerin hedefledikleri bölümler hakkında doğrudan bilgi edinmesini sağlayan ‘’Deneyimden Geleceğe’’ mikro sitesi, Doğrudan Pazarlama kategorisinde ödül almaya hak kazanan tek proje olarak, bronz ödülün sahibi oldu.

 

İZMİR ÜNİVERSİTESİ

“Karmaşık Ağlar: Algoritmik Perspektif”

Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş’in yeni akademik çalışması yayınlandı.

İdari görevinin yanı sıra akademik çalışmalarını da sürdüren İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş’in CRC Press tarafından basılan son çalışması “Karmaşık Ağlar: Algoritmik Perspektif”, bilgisayar bilimleri ve mühendislik alanlarında yapılan lisansüstü çalışmalar için önemli bir ihtiyacı karşılayacak. İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, idari görevlerinin yanı sıra ders verme ve akademik çalışmalarını da hızla sürdürüyor. 2013 yılında “Bilgisayar Ağları için Dağıtık Çizge Algoritmaları” başlıklı kitabı Springer yayınevi tarafından basılan Rektör Erciyeş’in son çalışması “Karmaşık Ağlar: Algoritmik Perspektif” ise CRC Press, Taylor and Francis yayınevi tarafından piyasaya sürüldü.

 

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

2014-2015 akademik yılı törenle başladı

Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olmayı başaran Maltepe Üniversitesi, 2014-2015 Akademik Yılına düzenlenen törenle başladı.

Maltepe Üniversitesi Dr. Reşit Galip Salonu’nda yapılan tören, öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Yaklaşık 2000 öğrencinin katıldığı törende Rektör V. Prof. Dr. Şahin Karasar öğrencilere “Ben sizlere çok çalışın, hayallerinizin peşinden koşun demeyeceğim. Ben size, peşinde koşacağınız ve gerçekleştirmek için “ çok isteyerek” çalışacağınız hayalleriniz olsun” diyerek seslendi. Ayrıca öğrencilere “Sevgiyi hayatınızın önemli bir parçası haline getirin. İnsanları ve doğayı sevin. Herkesi olduğu gibi kabul ederek, onlardaki cevheri görmeye çalışın” dedi.

 

ŞİFA ÜNİVERSİTESİ

7 ilde velileriyle buluştu

2014 ÖSYS’de kontenjanını yüzde 100 doldurarak yeni bir başarıya imza atan Türkiye’nin sağlık üniversitesi Şifa, şimdi de kendisine bu güveni besleyen öğrenci ve velileri ile Geleneksel Aile Yemeklerinde bir araya geldi.

Türkiye Tabipler Vakfı’nın (TÜTAV) bir kuruluşu olan Şifa Üniversitesi, TÜTAV’ın sağlık hizmetlerinde edindiği 35 yıllık deneyimi sağlık eğitimine taşıdı. 2014 ÖSYS’de kontenjanını yüzde 100 doldurarak yeni bir rekora imza atan Şifa Üniversitesi, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik bölümlerinde Türkiye birincisi; Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde de Türkiye ikincisi oldu. Şifa Üniversitesi, hem öğrenci velileri ile tanışmak hem de kendisine duyulan bu güvene teşekkür etmek için 7 ilde ‘Büyük Şifa Ailesi Yemekleri’ düzenledi.

 

TED ÜNİVERSİTESİ

Yeni proje hayata geçti

Genç kuşakların fen bilimleri ve teknolojiye ilgilerinin artırılması ve bu alanlarda kariyer yapmalarının teşvik edilmesi amacıyla TED Üniversitesi ve biyoteknoloji şirketi Amgen “Amgen Teach: Bilim için El Ele” fen bilimleri eğitimi projesini hayata geçirdi.

Brüksel merkezli sivil toplum kuruluşu olan European Schoolnet’in sağladığı yönlendirme ve teknik destekle, Amgen Vakfı tarafından finanse edilen “Amgen Teach: Bilim İçin El Ele” projesi Türkiye’de TED Üniversitesi tarafından yürütülmektedir. TED Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Günel’in koordine ettiği proje kapsamında ilk olarak Ankara’daki okullarda görev yapan 150 fen bilimleri, kimya ve biyoloji öğretmenine 1-3 Eylül ve 8-10 Eylül 2014 tarihlerinde araştırma sorgulama tabanlı uygulamalar konusunda mesleki eğitim verildi.

 

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

Bu kütüphane herkese açık

Yaşar Üniversitesi Kütüphanesi, sadece öğrencilerine değil, tüm İzmirlilere açık. Yaşar Üniversitesi Bilgi Merkezi arşivini, İzmirlilerin kullanımına sunuyor.

Öğrencilerinin yanı sıra vatandaşların da eğitim ve araştırma gereksinimlerine eksiksiz yanıt veren kütüphane, tüm İzmirlileri kitap okumaya davet ediyor. Türkiye Okuma Kültürü Haritası Araştırması’na göre, İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin yılda ortalama, ülke ortalamasının altında kalarak 6 kitap okuduğunu belirten Bilgi Merkezi Müdürü Gülsevil Ağca, amaçlarının okuma oranını artırmak olduğunu söyledi. “Üniversite kütüphaneleri herkesindir” sloganıyla hareket eden kütüphane artık herkese açık.

 

YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ

Engel tanımayanlardan dans gösterisi

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından hazırlanan Rüya ve Maskeler dans gösterisi ilk defa Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde akademisyenlere ve öğrencilere sergilendi. Beğeni ile izlenen programda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oğuz Özyaral da dansçılarla birlikte gösteriye katıldı.

Empati yapıldığında birlikte aşılamayacak hiçbir engelin bulunmadığını anlatmayı amaçlayan; “Rüya ve Maskeler” adlı dans gösterisini üniversitemizin Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’nda sergilendi.  5 ortopedik engelli, 1 işitme engelli, 7 engelsiz, toplam 13 dansçıdan oluşan dans ekibi ile 2  görme engelli ve 1 engelsiz müzisyenden  grup canlı müzik eşliğinde gösteriyi gerçekleştirdi.

Yorum yap